MINSK, VALGEVENEMAA

Programm
Hind
Viisa
Galerii

Meie paeluval ekskursioonil!

2-goroda-826-02

Minsk on Valgevene pealinn ja kõige suurem linn. Linn, mis kujutab endast Sõltumatute Riikide Ühenduse ametlikku asukohta. Tänapäeva Minsk on kaasaegne, dünaamiliselt arenev linn. Linnavõimude kreedo: linna peamine rikkus on tema inimesed; peamine strateegiline eesmärk muuta Minsk tänapäevaseks euroopa linnaks.

verhniy_gorod1otel-belarus-8

Troitski eeslinn – maaliline vanaegne kvartal Svisloch jõe kallastel Minski keskel. Tema mugavad tänavakesed ja õrnades toonides maalitud maja oma plaatidest katustega muutusid Minski omapäraseks sümboliks, mida kujutatakse suveniiridel ja maiustustel. Troitski eeslinn, Ülalinn, Minski linnusekoht ja Rakovski eeslinn moodustavad Minski ajaloolise keskuse, kus on säilinud huvitavad arhitektuuri mälestusmärgid, õigeusu ja katoliku kirikud.

bibliotekalibrary_night3

Vaateplatsid   – avatud ja suletud vaateplatsid, mis asuvad Rahvusraamatukogu ülemises osas. Külastajad satuvad vaateplatsidele panoraamliftides, millel on läbipaistev klaasist prismasein, mis võimaldab tunnetada lendamise tunnet.Raamatukogu soodne maastikuline asetsemine teeb vaateplatvormi turistidele köitvaks objektiks . Suurepärased vaated pealinnale ja selle ümbrusele.

dudutki_178344b3419c6f35488443286bff09e3ce0

Dududki – vanaaegse rahvusliku käsitöö ja tehnoloogia muuseumi kompleks. Teid ootab põnev teekond muistse elulaadi ja ametite maailma ning omapäraste roogade degustatsioon. Muuseum asub Minskist 40 km kaugusel Pukhovichi rajoonis, maalilises kohas Ptitši jõe ligiduses.

zamok-02мир

Lossikompleks Mir – unikaalne Valgevene kultuuri mälestusmärk. 2000.a. kanti Mirski loss UNESCO ülemaailmse kultuuri ja maailmapärandi nimekirja. Arhitektuurilises ansamblis Mir on esindatud XVI – XX sajandite loss-muuseum 39 täisväärtusliku ekspositsiooniga, maalilised pargid ja tiik ning kirik- vürstide Svjatoplk- Mirski pühamu.

0_85167_454a82c9_XL0_82155_b4fd6f9c_orig

Rahvuslik ajaloolis- kultuuriline muuseum- looduskaitseala Nesviž – väike linnake, mis paikneb Minskist 112 km edelas. Ainult olles Nesvižis on Teil võimalik näha Valgevene ajalugu ja sõna otseses mõttes seda puudutada, külastades kuulsat lossi ja pargiansamblit ning Jumala Keha kirikut, mis on kantud UNESCO ülemaailmse maailmapärandi nimekirja. Samuti tasub külastada Raekoda, Slutski brami ja erinevaid arhitektuurilisi mälestusmärke.